Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu

Příští zápas

Šesté místo taky místo

Mladší žáci se v termínu 3.-5.5. zúčastnili Mistrovství ČR v Ostravě. Odehráli zde 3 těžké zápasy a s bilancí jednoho vítězství a dvou porážek obsadili nakonec šesté místo v ČR.

BK NH Ostrava vs Sokol Pražský 104:64 (30:18, 59:34, 80:54)

V prvním zápase mistrovství nás čekal největší favorit na titul domácí NH Ostrava. Hned od úvodu jsme pocítili neuvěřitelnou sílu soupeře. Od rozskoku se na nás valil jeden rychlý protiútok za druhým. Po úvodní studené sprše jsme se oklepali a začali se také prosazovat v útoku. Bohužel jsme i tak měli velký problém zastavit soupeřovu bílo modrou lavinu směrem vpřed. Ve třetí čtvrtině jsme se překvapivě dokázali soupeři vyrovnat a prohráli ji jen o jeden bod! Poslední čtvrtinu dostali šanci všichni hráči, a nakonec jsme prohráli o 40 bodů 104:64. Později se ale ukázalo, že to byl nejmenší bodový rozdíl, kterým soupeř počastoval své soky v cestě za zaslouženým titulem.

SK UP-BCM Olomouc vs Sokol Pražský 76:84 (12:26, 31:49, 59:68)

Do sobotního zápasu o umístění jsme nastoupili proti družstvu Olomouce, které se o den dříve prezentovalo sympatickým výkonem proti Válečníkům Děčín. Do zápasu jsme doslova vlétli, naopak soupeř působil první čtvrtinu velmi zakřiknutě. Dařil se nám rychlý přechod na útočnou polovinu a slušně jsme bránili. V druhé čtvrtině jsme si počínali podobně a nebýt zbytečné nepozornosti v posledních 20 sekundách druhé čtvrtiny, tak jsme mohli vést rozdílem přes 20 bodů. Bohužel druhý poločas za nás nastoupil naprosto „jiný tým“. Byli jsme pomalí, nedůrazní, nedůslední a soupeř začal stahovat bod po bodu. Na nás byla patrná velká deka a vypadali jsme, že se akorát bojíme o výsledek místo, abychom si chtěli pomoct sami plněním základních pokynů a dodržováním našich pravidel. Soupeř, proto začal stahovat bod po bodu, až se přiblížil na rozdíl jednoho koše. V tu chvíli jsme se konečně probudili a zabrali jsme. Připsali jsme si tak důležité vítězství a postoupili jsme do boje o 5. místo.

BK Levharti Chomutov vs Sokol Pražský 89:85 (22:19, 42:38, 65:56)

Poslední zápas jsme odehráli proti Levhartům Chomutov, s kterými jsme v sezóně 2x prohráli dvaceti bodovým rozdílem. Vstup do zápasu jsme měli velmi vlažný. V průběhu první čtvrtiny jsme se postupně srovnávali s herním tempem soupeře. Měli jsme velký problém s fauly, kdy jsme hostující hráče nestíhali na nohou. I v druhém poločase se obraz zápasu moc neměnil. Několikrát jsme se k soupeři dotáhli na rozdíl jedno/dvou košů, ale soupeř nám na základě našich hloupých chyb opět lehce odskočil. V závěru jsme bojovali, ale soupeř si výsledek zápasu pohlídal.

Hodnocení trenéra: „Pro nás už byla velká odměna a svátek samotná účast na MČR. Proti domácímu NH jsme věděli, že máme velmi malou šanci, ale i tak kluci bojovali a myslím si, že jsme se prezentovali sympatickým výkonem. Nakonec domácí každý zápas na turnaji (vč. finále) vyhráli rozdílem větším než 40 bodů a jsme rádi, že s námi tak vlastně byl ten rozdíl nejmenší.

Zápas s Olomoucí měl dvě části. První poločas jsme odehráli velmi slušně a s chutí. V tom druhém se u nás opět projevil naprosto zbytečný strach a vyhýbání se odpovědnosti, jako jsme předvedli několikrát v sezóně. Bohužel zatím si nedokážeme v tu chvíli rychle sami mentálně pomoct a musíme na tom v příštím roce zapracovat.

Je škoda, že poslední zápas mistrovství a de facto sezony U14 jsme výsledkově nezvládli, ale i tak si myslím, že 6. místo v ČR je velmi hezký výsledek tohoto týmu. Teď je jen na nás, jakou práci odvedeme v příští sezóně, abychom se třeba mohli na MČR U15 opět podívat a navázali tak na tuto úspěšnou sezonu. Je před námi ale ještě hodně práce a dřiny.

Závěrem bych chtěl za kluky poděkovat všem lidem (hlavně rodičům), kteří nás po celou sezonu povzbuzovali z tribuny, případně vozili na zápasy. Bez Vás by to nešlo!“