Postup na MČR potvrzen!

Mladší žáci potřebovali v posledních dvou kolech extraligy potvrdit postup na MČR do Ostravy. To se jim ale nakonec povedlo, když porazili v sobotním zápase Tygry Praha a v nedělním derby USK Praha

Sokol Pražský vs Tygři Praha 71:69 (23:15, 38:19, 59:48)

V sobotu jsme nastoupili proti protivníkovi, který nás ještě mohl přímo zazlobit v cestě za postupem. Začátek zápasu byl z naší strany nervózní, ale postupem času se náš výkon zlepšil a několika rychlými protiútoky a pohybem míče v útoku jsme soupeři lehce odskočili. V druhé čtvrtině jsme se také hledali. Naštěstí soupeř ještě víc. První koš padl až v 6. minutě čtvrtiny. Nicméně pak jsme udělali šňůru 13:4 a šli do šaten se slibným náskokem skoro 20 bodů. Místo, aby nás tento náskok trochu uklidnil a my začali druhý poločas v klidu, tak se stal pravý opak. Naprosto jsme odešli psychicky! Nedokázali jsme ubránit, rozběhnout se do rychlého protiútoku, uvolnit se a dát si přihrávku. Místo toho jsme jen zmatkovali, byli nedůrazní, báli se zodpovědnosti a bez energie. Soupeř nás tak začal bod po bodu dotahovat a nás byla jen naprosto neuvěřitelná deka. Tygři tak pár sekund před koncem dokonce srovnali skóre. V tu chvíli nás podržel výborně hrající Petr, který s Jerrym jako jediní předvedli slušný výkon a proměnil závěrečnou střelu. Soupeř měl ještě jednu sekundu na vystřelení, ale střelu neproměnil. My se sice radovali z vítězství jako malí kluci, ale druhý poločas byla z naší strany ostuda a je vidět, že na sobě budeme muset mentálně ještě hodně zapracovat.

Sokol Pražský vs USK Praha 91:76 (19:23, 41:41, 68:56)

Nedělní zápas již nemohl nijak zahýbat naším postupem a tabulkou extraligy. Kluci také hráli uvolněněji něž v sobotu. Soupeř od úvodu podával sympatický výkon. My jsme byli nedůslední v obraně na první přihrávku a vázl nám i přechod do rychlého protiútoku. Poločas proto skončil nerozhodně. Druhý poločas jsme nabídli lepší basketbal. Zlepšili jsme obranu a hlavně jsme předvedli několik rychlých protiútoků po hezkých kombinacích. Zápas jsme tak dovedli k vítězství.

Hodnocení trenéra: „Postup na MČR je pro tento tým obrovský úspěch a dokládá jen, že jsme za sezónu udělali velký kus práce, na který bychom rádi navázali v té příští. Trošku mi ho ale stále kalí velmi špatný dojem ze sobotního druhého poločasu. I když se pořád jedná o „sport dětí“, tak si myslím, že si nemůžeme za žádnou cenu dovolit takový mentální výbuch, který jsme předvedli.

I přesto je ale důležité pro kluky, že jsme oba zápasy výsledkově zvládli a zajistili si tak poprvé v jejich kariérách jízdenky na MČR!