Až na výpadek proti Tygrům dobrá utkání pro U11

O víkendu 20.-21. 1. odehráli nejmladší minižáci další utkání.

Sokol Pražský - Sokol Kbely 80:25

Sokol Dubeč - Sokol Pražský 26:87

V sobotu jsme sehráli dva zápasy na domácí palubovce, a to proti Dubči a Kbelům. V obou zápasech jsme od začátku dominovali a i přes vysoký bodový rozdíl jsme udrželi nastavené tempo víceméně po celou hrací dobu. Dařily se nám rychlé protiútoky i situace hoď a běž, rezervy jsme však měli v obraně 1 na 1, při které jsme mohli na protihráče přitlačit ještě o poznání víc.

Tygři Praha - Sokol Pražský 79:46

V neděli jsme absolvovali vyhrocené utkání s Tygry Praha. Do poločasu jsme hráli velmi slušně, skóre se neustále přelévalo a stav po poločase byl téměř vyrovnaný - 26:28 v náš neprospěch. Bohužel jsme ale již v prvním poločase nedokázali udržet na uzdě emoce - nervozita a frustrace u některých hráčů vyústila v pláč, jiní se pokusili zodpovědnost vzít na sebe a pouštěli se do těžkých soubojů jeden proti dvěma až třem obráncům. To se v druhém poločase stupňovalo, když se soupeř chytil několika jednoduchými koši po hoď a běž a my se již nedokázali psychicky zvednout.

Konečný výsledek tak příliš neodpovídá průběhu utkání, ale je dobrým ukazatelem našich nevyrovnaných výkonů. Poslední čtvrtinu jsme prohráli o 20 bodů, zejména proto, že jsme zápas již vnímali jako ztracený. Musíme se naučit, že dobrý tým hraje se stejným zápalem za jakéhokoliv stavu a že jestli chceme konkurovat nejlepším celkům, budeme muset hrát jako tým - tedy v obraně si vypomoct, v útoku sdílet míč a v nepříznivých momentech se vzájemně podpořit.

Sokol Pražský - BA Radotín 66:13

V posledním utkání víkendu jsme nastoupili proti Radotínu. V případě soupeřů byl v každé pětce aktivní víceméně pouze jeden hráč a nám se dařilo na ně vytvářet patřičný tlak. Na těchto rozehrávačích se prostřídalo více obránců a všichni dokázali, že bránit umí. Zbytek hráčů pak dobře vybíhal do rychlých protiútoků, které jsme často zakončovali bez obrany.